Jaką ławkę kupić do parku i ile kosztuje ławka parkowa.

Jaką ławkę kupić do parku i ile kosztuje ławka parkowa.

Jaką ławkę kupić do parku i ile kosztuje ławka parkowa.

Pojedyncza czy większa? Z oparciem bądź bez tego dodatkowego elementu? Jaką ławkę parkową kupić? Wybierając nowoczesne modele tych mebli zewnętrznych musisz odpowiedzieć sobie na te i inne pytania. W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na nie oraz pozostałe kwestie! Przeczytaj kilka porad, które mogą Ci pomóc w znalezieniu idealnego modelu!

Ławka parkowa lub ogrodowa – świetne miejsce na odpoczynek na łonie natury

W zadbanym parku, ogrodzie, skwerze można zachwycać się nie tylko piękną roślinnością, ale także małą architekturą. Do niej zaliczają się m.in. ławki parkowe i ogrodowe, które mają zapewnić wygodne i bezpieczne miejsca do siedzenia. Odpoczynek w otoczeniu natury bardzo dobrze wpływa na samopoczucie chyba każdego człowieka. Dlatego tak chętnie szukamy jej namiastki w przestrzeni miejskiej, jaką są różne publiczne tereny zielone lub wokół własnego domu.

Ławki parkowe składają się z siedziska i podstawy, a modele wygodniejsze dodatkowo oferują praktyczne oparcia i podłokietniki.

Te elementy małej architektury, przeznaczone do krótszego lub dłuższego odpoczynku, mogą się między sobą różnić nie tylko kosztem, ale i innymi rzeczami.

Jakie powinny być ławki parkowe i ogrodowe?

Jeśli mają trafić do przestrzeni publicznej, musisz wziąć pod uwagę, że będą użytkowane często, a zarazem narażone na różne akty wandalizmu. Dlatego ważne jest, z jakich materiałów zostaną wykonane. Jednym z najczęściej wybieranych, a zarazem sprawdzonych rozwiązań jest zastosowanie takich materiałów jak beton i drewno. Ten duet stanowi ciekawe, designerskie połączenie i doskonale wpisuje się w nowoczesne trendy. Oprócz tego jest gwarancją dużej odporności na uszkodzenia mechaniczne i działanie czynników atmosferycznych. Co więcej – oba surowce zachowują swój estetyczny wygląd nawet po wielu latach, mimo wystawienia ich na działanie deszczu, śniegu i mrozu czy wysokich temperatur.

Tego rodzaju ławki parkowe mają także zaimpregnowane siedziska za pomocą specjalnych środków, które są także antygrzybiczne.

Co jeszcze powinieneś wziąć pod uwagę przy ich wyborze? Z pewnością kolejnym czynnikiem będzie rozmiar. Standardowo siedzisko ławki parkowej ma długość 150 cm lub 180 cm. W naszej ofercie dostępne są jednak jeszcze modele o nietypowych wymiarach. Przed zakupem powinieneś zatem oszacować liczbę osób, które będą korzystać na niej z wypoczynku na świeżym powietrzu.

Pomyśl także o innych oczekiwaniach użytkowników w zakresie dodatkowego wyposażenia tych mebli outdoorowych w postaci oparć i podłokietników. Młodsze pokolenie raczej nie będzie potrzebowało takich dodatków, za to starsze chętniej wybierze jednak model, który pozwoli im się komfortowo oprzeć. W tym przypadku więc znaczenie będzie miało miejsce, w jakim mają pojawić się ławki parkowe.

Ponadto te konstrukcje betonowo-drewniane mogą być przy tym stabilnie związane z gruntem, bez tendencji do wywrotów. Ich duża masa czyni je odpornymi na przesuwanie czy przewracanie. W zależności od modelu i rodzaju podstawy mogą ważyć od 100 do nawet 350 kg.

Gwarantują więc użytkownikom maksymalne poczucie bezpieczeństwa.

Zapewne zastanawiasz się też, ile kosztuje ławka parkowa? Cena zależeć będzie od modelu, jaki sobie wybierzesz.

Jakie jest koszt zakupu ławki parkowej?

Wybór i koszt konkretnego modelu podyktowany jest indywidualnymi preferencjami oraz specyfiką miejsca, w którym będzie ustawiony. Jakie są ceny ławek parkowych? Koszty poszczególnych modeli mogą się różnić w zależności od wielu czynników. Do nich zaliczają się np.:

  • rodzaj materiału,
  • design,
  • rozmiar,
  • dodatkowe funkcje – takie, jak: podłokietniki, oparcie czy wykończenie.

W naszej ofercie znajdziesz modele już poniżej 1000 zł. Są one najczęściej bez oparcia. W przypadku ławek uzupełnionych o ten element ceny są nieco wyższe.

Ławki parkowe – praktyczny i estetyczny element wyposażenia

Już wiesz, że szukając właściwego mebla outdoorowego do parku, skweru czy ogrodu, pod uwagę musisz wziąć więc zarówno aspekt praktyczny, jak i estetyczny. Ławki parkowe jako element miejskiego krajobrazu powinny być jego stylową ozdobą. Oznacza to, że wybór konkretnego modelu trzeba przemyśleć, aby swoim:

  • kształtem,
  • kolorem – elementy drewniane i betonowe mogą występować w różnych odcieniach,
  • rozmiarem,
  • materiałem

komponował się z otoczeniem, w którym zostanie umieszczony. Minimalistyczne wzornictwo będzie zawsze uniwersalnym wyborem.

Za designerskim wyglądem musi iść także funkcjonalność. Ta z kolei oznaczać będzie już wspomniane np. oparcia, podłokietniki. Za praktycznością przemawia jednak nie tylko wygoda, ale i bezpieczeństwo, jakie powinno wiązać się z użytkowaniem ławek parkowych. To z pewnością gwarantuje betonowo-drewniana konstrukcja mocno scalona z gruntem.

Dlatego ławki parkowe jako funkcjonalne i estetyczne elementy małej architektury tak chętnie trafiają również na tereny biurowe czy osiedla mieszkaniowe.

Zamów tanie ławki parkowe!

Solidnie wykonane, odporne na warunki atmosferyczne, a przy tym estetyczne modele wyszukasz w naszej ofercie. Gwarantujemy także tanie ławki parkowe bez oparcia oraz w wyposażeniu z tym elementem, wykonane z trwałych materiałów. Przejrzyj naszą ofertę i znajdź wymarzone meble do parku albo ogrodu, które posłużą Ci wiele lat!

Wszystkie komentarze

Leave a Reply