Ławka parkowa i ogrodowa z oparciem czy bez oparcia – pomagamy w decyzji o zakupie

Ławka parkowa i ogrodowa z oparciem czy bez oparcia – pomagamy w decyzji o zakupie

Ławka parkowa i ogrodowa z oparciem czy bez oparcia – pomagamy w decyzji o zakupie

Już wiesz, że chcesz kupić taki mebel, jednak wahasz się w kwestii tego, czy ma mieć dodatkowe wyposażenie? Co jest lepszym wyborem Ogrodowa lub parkowa ławka z oparciem, czy też lepiej zamówić ją bez tego elementu? Klasyka czy minimalistyczna opcja? Poznaj argumenty, jakie przemawiają za każdym z tych wariantów!

Ławka parkowa i ogrodowa z oparciem

Jest to klasyczne rozwiązanie, dające z pewnością duży komfort osobom, które wypoczywają na takim meblu w przestrzeni miejskiej czy prywatnej. Ławka parkowa z oparciem odpowiednio wyprofilowanym dodatkowo zapewnia wsparcie dla pleców i zmniejsza ryzyko ich bólu oraz przyczynia się do zachowania prawidłowej postawy. Będzie to miało znaczenie zwłaszcza w przypadku osób, które często i długo korzystają z takich elementów małej architektury. Szukają wówczas miejsca, jakie zapewni im największy komfort siedzenia, gdzie można oprzeć się i zrelaksować.

Oprócz wysokości siedziska dla wygody użytkowania tego mebla zewnętrznego znacznie ma również kąt nachylenia oparcia.

Dobrze zaprojektowana ławka ogrodowa z oparciem, wykonana z wysokiej jakości materiałów, z pewnością trafi w gust i oczekiwania wielu użytkowników. Betonowa podstawa zapewni stabilność tej konstrukcji, a drewniane siedzisko z dodatkowymi funkcjami, czyli w wariancie również z podłokietnikami, znajdzie spore grono amatorów.

Z racji tego, że oparcie może przyjąć różny kształt – od minimalistycznego, prostego aż po bardziej finezyjny, jest również dodatkowym atutem estetycznym takiego modelu.

Przy wyborze tego modelu warto wziąć pod uwagę także jego stabilność i konstrukcję, która powinna być wolna od ostrych krawędzi czy wystających elementów, mogących spowodować urazy.

Ławka parkowa i ogrodowa bez oparcia

Ten rodzaj mebli zewnętrznych jest z kolei opcją minimalistyczna, która doskonale będzie pasować wszędzie ta, gdzie znaczenie ma zachowanie otwartości przestrzeni. Ławka parkowa bez oparcia może łatwiej wtopić się w otoczenie. Wyróżnia się też prostotą oraz funkcjonalnością:

 • zapewnia użytkownikom większą swobodę ruchu,
 • zajmuje mniej miejsca,
 • jest łatwiejsza do przeniesienia,
 • stanowi dobre rozwiązanie dla użytkowników, którzy często wstają i siadają,

a także można na niej usiąść i odpocząć po obu stronach siedziska.

Dlatego właśnie jest praktycznym wyborem do mniejszych przestrzeni.

Ławka ogrodowa bez oparcia może również przyjąć oryginalny kształt. Różnorodność dostępnych w naszej ofercie modeli sprawia, że takie elementy małej architektury znajdą zwolenników zarówno wśród miłośników klasyki, jak i tych, którzy wolą bardziej nowoczesne, awangardowe modele.

Ponadto tego typu meble zewnętrzne mogą mieć bardzo szerokie zastosowanie. Poza parkami, ogrodami czy skwerkami sprawdzą się także:

 • w budynkach – w tym użyteczności publicznej, poczekalniach itd.,
 • na placach zabaw, przed centrami handlowymi albo na szlakach.

Wielkość ławek parkowych i ogrodowych bez oparcia pozwala je wykorzystać nawet na takich niewielkich przestrzeniach jak np. wąskie balkony.

Ten rodzaj mebli outdoorowych wyróżnia też na ogół niższa cena od podobnych modeli z dodatkowymi elementami wyposażenia. Wynika to głównie z ilości zużytego materiału do ich produkcji.

Solidne i estetyczne ławki parkowe oraz ogrodowe – wygodne miejsce odpoczynku

To podstawowa funkcja, jaką mają spełniać te meble zewnętrzne, jednak niejedyna. Ławki parkowe w przestrzeni miejskiej, poza chwila relaksu na świeżym powietrzu, sprzyjają integracji społecznej. Nierzadko to właśnie na nich zawierane są nowe znajomości albo sąsiedzi czy przyjaciele odbywają wielogodzinne rozmowy.

Ponadto ławki parkowe i ogrodowe wpływają na estetykę otoczenia. Swoim designem mogą sprawić, że dane miejsce stanie się jeszcze atrakcyjniejsze i bardziej przyjazne dla mieszkańców.

Ławka parkowa lub ogrodowa z oparciem czy bez?

Ten wybór będzie podyktowany więc różnymi czynnikami. Wśród nich są m.in.:

 • lokalizacja – wielkość danej przestrzeni,
 • oczekiwania osób, które będą korzystać z tej małej architektury w przestrzeni publicznej,
 • fundusze,
 • ogólny projekt otaczającej przestrzeni,
 • wymiary mebla.

Jeśli więc ławka parkowa będzie blisko osiedla, które zamieszkują rodziny z dziećmi i osoby młodsze, wówczas wystarczający może okazać się model bez oparcia. Gdy jednak korzystać z nich docelowo mają przede wszystkim seniorzy, wówczas lepszą opcją będzie dla nich model pozwalający wygodnie się oprzeć.

Zobacz naszą ofertę, w której znajdziesz modele różniące się nie tylko stylem i designem, ale i dodatkowym wyposażeniem. Wszystkie dostępne w niej modele zostały wykonane z wytrzymałych materiałów, które poradzą sobie z warunkami atmosferycznymi czy uszkodzeniami mechanicznymi. Wśród propozycji masz produkty o nowoczesnych formach, na bazie prostokątów, kwadratów. Zagwarantuj innym pełny komfort wypoczynku na świeżym powietrzu!

Klasyka czy minimalizm?

Wiedząc już, od czego zależy decyzja o wyborze konkretnego modelu, pozostaje Ci teraz rozważenie wszystkich argumentów „za” i „przeciw”. Obie opcje ławek – z oparciem i bez niego – mają swoje zalety i wady. Jeśli potrzebujesz konsultacji w tej kwestii, chętnie pomożemy. Skontaktuj się z nami!

Wszystkie komentarze

Leave a Reply